• Grey Facebook Icon
  • Grey Vimeo Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon

Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi Bölge Parkı-Yakın Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Proje Yarışması ödül töreni yapıldı

01.02.2001

 

Özel Çevre Koruma Kurumu tarafından düzenlenen “Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi Bölge Parkı-Yakın Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Proje Yarışması” da ekibimizin “1.Mansiyon” aldığı ödül töreni ve kolokyumu Ankara’da yapıldı.

Projemizin temel hedefi; Mogan, Eymir gölleri ve çevresindeki alan çok sayıda kanatIının barınıp ürediği bir nitelik göstermesi yanısıra, zengin bir floraya da sahip olması açısından ekolojik bir planlama anlayışıyla ele alınması gereken "özel bir çevre" dir. Bu özel çevrede doğayı ‘sürdürülebilir çevre’ stratejisi içerisinde korumaya olanak sağlayacak ve bölgeyi kent bütünü ölçeğinde "öncelikli alan" olarak algılayacak bir planlama felsefesi tanımlanmalıdır. Bu anlayış; İmrahor Vadisi, Eymir, Mogan üçgeninde Tuz Gölü'ne dek uzanan bir bölge ekosisteminin ortaya konmasıyla başlayacaktır. Mogan ve Eymir göllerini, anılan sistemin parçası ve odak noktası olarak görerek bir devamlılık içerisinde ele alan bu yaklaşımda; her iki gölün aktif korunup doğaya kazandırılması yanısıra, göller arasındaki ekolojik birlikteliğin gerçekleştirilip, sürekliliğin sağlanması ve sürdürülebilir çevreler oluşturulabilmesi için çevredeki yapılaşmış alanlarda da yenileme çalışmalarının yapılması hedeflenmektedir.

Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi Bölge Parkı-Yakın Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi için tıklayınız...

Copyright © 2019

1iz kentsel tasarım peyzaj inşaat proje mimarlık danışmanlık ve tic. ltd. şti.

bu web sayfası ve içeriği 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kapsamındadır.

1iz' in izni olmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz ve değişiklik yapılamaz

üçüncü şahıslara bilgi aktarılamaz, izinsiz kullanılamaz.