• Grey Facebook Icon
  • Grey Vimeo Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon

Düşünce Duvarı

Sergi

Çocukların düşüncelerini yansıtabilecekleri çift yönlü duvar sistemi. Tüm yaş grubu çocukların ve hatta yetişkinlerin, bedensel ve zihinsel becerileri ile ortaya çıkan oyun duvarı. Düşünce duvarı harf, rakam, sembol vb. karakterler ile kullanılabileceği gibi, farklı bir desen veya ifade biçimi olarak da değerlendirilebilir. Çoğaltılabilir orta parçaları sayesinde istenilen uzunlukta duvar sistemi oluşturulabilir. Çift renkli plastik silindir parçalar istenilen yönde döndürülerek kullanılır.

Tüm yaş grubu çocukların ve hatta yetişkinlerin beraber kullanabilecekleri oyun duvarı. Açık veya kapalı alanlar da kullanıma uygun olarak düşünülmüştür. Düşünce oyun duvarı aynı zamanda bir kent mobilyası olarak da değerlendirilebilir. Çağımızın teknolojik gelişmesine uyumlu olarak, çocukların duvar üzerine yaptıkları çalışmaları fotoğraflama imkânı sunmaktadır. Küçük yaş grubunda ki çocukların üst kısımlara erişebilmesi amacıyla, duvar parçalarında yatay hareketli merdiven düşünülmüştür.

Köşe modülü ve çoğaltılabilir orta modül olmak üzere iki parçadan üretilecektir. Üst üste dizilen çift renkli plastik silindir parçaların arasında kaymayı kolaylaştırıcı Polyamid parça kullanılmıştır.

Proje Adı : Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması

Derece : Sergi

Yer : Torbalı, İzmir, Türkiye

İdare : Cemer Kent Ekipmanları San. Tic. A.Ş.

Yılı : 2019

Tasarım Ekibi : Murat BEKTAŞ-Peyzaj Mimarı(Ekip Başı)

Copyright © 2019

1iz kentsel tasarım peyzaj inşaat proje mimarlık danışmanlık ve tic. ltd. şti.

bu web sayfası ve içeriği 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kapsamındadır.

1iz' in izni olmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz ve değişiklik yapılamaz

üçüncü şahıslara bilgi aktarılamaz, izinsiz kullanılamaz.